Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
Results: 21. Maare-Mosel-Lauf 2018
Bambinilauf 300 m
21. Maare-Mosel-Lauf 2018
Results
Bambinilauf 300 m
switch Discipline:
Bambinilauf 300 m
800 m Mädchen
800 m Jungen Schüler
GesundLand Strecke 7000 m
1600 m Schüler A/B
10 km Lauf
7000m Jedermannlauf
Bambinilauf 300 m
Halbmarathon 21.200 m
Walking und Nordic Walking 7000 m
Download complete list
back to overview
Filter (click to remove it):
Class: W
[x]
Gender: f
[x]
Place
M/F.
Name
Pl/Cl
Class
Startnumber
Nation
Club
Zeit
1.
0.
0.
Schmitz, Anna
0.
W
11
DEU
SSV Lommersum
00:00:00
2.
0.
0.
Pache, Sophie
0.
W
176
DEU
Integrative Kita Daun
00:00:00
3.
0.
0.
Junemann, Katharina
0.
W
173
DEU
Integrative Kita Daun
00:00:00
4.
0.
0.
Reck, Viktoria
0.
W
16
DEU
Tus 05 Daun
00:00:00
5.
0.
0.
Staß, Emma
0.
W
17
DEU
La Familia
00:00:00
6.
0.
0.
Staß, Lotta
0.
W
18
DEU
La Familia
00:00:00
7.
0.
0.
Staß, Maja
0.
W
19
DEU
La Familia
00:00:00
8.
0.
0.
Lequen, Amelie
0.
W
160
DEU
Kita Arche Noah Strohn
00:00:00
9.
0.
0.
Mäckler, Elisa
0.
W
21
DEU
00:00:00
10.
0.
0.
Mäckler, Lilia
0.
W
22
DEU
00:00:00
11.
0.
0.
Sartoris Arismendi, Antonia
0.
W
24
DEU
Vulkanläufer
00:00:00
12.
0.
0.
Leismann, Jana
0.
W
52
DEU
00:00:00
13.
0.
0.
Freis, Maria
0.
W
26
DEU
KITA Üdersdorf
00:00:00
14.
0.
0.
Götz, Leni
0.
W
29
DEU
KITA Üdersdorf
00:00:00
15.
0.
0.
Götz, Lotta
0.
W
30
DEU
KITA Üdersdorf
00:00:00
16.
0.
0.
Schüller, Jasmin
0.
W
34
DEU
KITA Üdersdorf
00:00:00
17.
0.
0.
Böhm, Lara
0.
W
36
DEU
KITA Üdersdorf
00:00:00
18.
0.
0.
Schenk, Lousia
0.
W
38
DEU
KITA Üdersdorf
00:00:00
19.
0.
0.
Borsch, Antonia
0.
W
44
DEU
KITA Üdersdorf
00:00:00
20.
0.
0.
Niekrawitz, Sophia
0.
W
47
DEU
KITA Üdersdorf
00:00:00
21.
0.
0.
Simonis, Magdalena
0.
W
49
DEU
KITA Üdersdorf
00:00:00
22.
0.
0.
Dochinska, Antonija
0.
W
51
DEU
KITA Üdersdorf
00:00:00
23.
0.
0.
Bartsch, Larissa
0.
W
53
DEU
00:00:00
24.
0.
0.
Schäfer, Clara
0.
W
55
DEU
Volksbank RheinAhrEifel
00:00:00
25.
0.
0.
Mauren, Klara
0.
W
56
DEU
00:00:00
26.
0.
0.
Zillmann, Leyla
0.
W
172
DEU
Integrative Kita Daun
00:00:00
27.
0.
0.
Roden, Hannah
0.
W
171
DEU
Integrative Kita Daun
00:00:00
28.
0.
0.
Heinz, Frieda
0.
W
57
DEU
Genossenschaft am Pulvermaar
00:00:00
29.
0.
0.
Kutscheid, Marie
0.
W
59
DEU
00:00:00
30.
0.
0.
Jores, Luise
0.
W
60
DEU
Natur- und Geoparkkita Arche N
00:00:00
31.
0.
0.
Donell, Lina
0.
W
61
DEU
Natur- und Geoparkkita Arche N
00:00:00
32.
0.
0.
Donell, Summer
0.
W
62
DEU
Natur- und Geoparkkita Arche N
00:00:00
33.
0.
0.
Welter, Finja
0.
W
63
DEU
Natur- und Geoparkkita Arche N
00:00:00
34.
0.
0.
Letsch, Charlotte
0.
W
177
DEU
Natur- und Geoparkkita Arche N
00:00:00
35.
0.
0.
Biermann, Nikita Nadja
0.
W
69
DEU
Natur- und Geoparkkita Arche N
00:00:00
36.
0.
0.
Schneider, Penelope
0.
W
70
DEU
Natur- und Geoparkkita Arche N
00:00:00
37.
0.
0.
Schneider, Elenor
0.
W
71
DEU
Natur- und Geoparkkita Arche N
00:00:00
38.
0.
0.
Krest, Hanna
0.
W
72
DEU
Natur- und Geoparkkita Arche N
00:00:00
39.
0.
0.
Thomas, Mara
0.
W
76
DEU
Kita Emmaus
00:00:00
40.
0.
0.
Sartoris, Ida
0.
W
77
DEU
Kita Emmaus
00:00:00
41.
0.
0.
Ratkovic, Lana
0.
W
78
DEU
Kita Emmaus
00:00:00
42.
0.
0.
Schmitz, Helen
0.
W
81
DEU
Kita Emmaus
00:00:00
43.
0.
0.
Becker, Viktoria
0.
W
82
DEU
Kita Emmaus
00:00:00
44.
0.
0.
Lanzloth, Ann-katrin
0.
W
83
DEU
Kindertagesstätte Oberstadtfel
00:00:00
45.
0.
0.
May, Hanna
0.
W
84
DEU
Kindertagesstätte Oberstadtfel
00:00:00
46.
0.
0.
May, Ida
0.
W
85
DEU
Kindertagesstätte Oberstadtfel
00:00:00
47.
0.
0.
Mika, Sarah
0.
W
87
DEU
Kindertagesstätte Oberstadtfel
00:00:00
48.
0.
0.
Jakobs, Ida
0.
W
93
DEU
Kindertagesstätte Oberstadtfel
00:00:00
49.
0.
0.
Yoxall, Jessica
0.
W
153
D
SAP
00:00:00
50.
0.
0.
Schneiders, Paulina
0.
W
157
DEU
00:00:00
51.
0.
0.
Marten, Ida
0.
W
165
DEU
Kita Arche Noah Strohn
00:00:00
52.
0.
0.
Klein, Lea
0.
W
156
D
00:00:00
53.
0.
0.
Becker, Lia
0.
W
150
DEU
Praxis Pitzen
00:00:00